Emotikony:
;-D :-D :-p ;-p ;-P 8-p >:-, =-> +-) :-B :-) ;-) :-)) :o))) :-D) :-] ;-] :-* B-| B-D 8-D 8-o :-/ .-/ ]:-( ]:-) :-@ :-[[ :-[ >:-[ :-? :-. :-{} =-{} 8-. :'-< :-( :-{ :'-( :-S 8-| .-( :-x

Skupina Honoris ukončila ke dni 4. 3. 2011 svou činnost.

Toto pole nevyplňujte (antispam): Toto pole nevyplňujte (antispam): Toto pole nevyplňujte (antispam):
>>> Následující tlačítko nemačkejte (antispam):

Celkem: 3312  
<< 73 | 74 | 75 | 76 | 77 >>

Madlenka 19.53:06 / 01. 08. 2007

Tenkrede, diky moc za vycerpavajici odpoved. Skoro zacinam litovat, jak daleko jsou doby, kdy jsem soutezila o prazske vajicko (recitacni soutez, nevim, jestli jeste existuje), kdy jsem se jeste nemusela starat o rodinu, koniky (samozrejme zertuju), kdy me zdobily zlate vlasy do pasu... hned bych se do konkurzu na princeznu prihlasila. Pokud by Vam k realizaci jezdkyne chybel jen kun, klidne zapujcim sveho (stejne mi stoji na dvorku a nevi, co roupama delat, akorat zlobi kobylu s hribatkem) ;-)

Snezenko, jen jestli se ti libi oci KONE sira Edmunda? ;-D

Nehrajete nekdo RPG? Wraiths by se urcite rad pridal!

Sněženka 17.35:49 / 01. 08. 2007

Edmundovi de Valiere: Neodpovídáte na soukromé maily?:-{
Jinak máte krásného koníka, fascinují mě jeho oči.

Darkstorn 09.02:46 / 01. 08. 2007

Chtěl bych uvést svou odpověď na pravou míru, jelikož byla nasměrována trochu jinam, než jsem zamýšlel.
Samozřejmě, že je mi jasné, že se ženy se zbraněmi v ruce ve středověku vyskytovaly (kdo by například nepozvedl zbraň, když jeho vesnici/město vyvražďují), jen jsem chtěl říci, že to vskutku nebyl jev příliš častý, zvláště v době zmiňované. Opravdu jsem se zatím nesetkal s příliš velkým počtem dochovaných turnajových zbrojí, šitých na míru ženě (v některých případech by se asi mohlo spekulovat).
A pokud jde o zmíněné iluminace, nechci je nijak znevažovat, jen podotknu, že procento těch, na kterých jsou se zbraněmi ženy (o turnajích nemluvě) je ve srovnání s muži opravdu mizivé a navíc - na iluminacích byli zobrazováni také draci, andělé, ďábel... (malé rýpnutí nakonec - myšleno spíše jako žert).
Nicméně, málokdo z nás v této době skutečně žil, takže nám nezbývá nic jiného než spekulace, i když podložené mnohým.

Edmund de Valiere

wraiths 08.09:15 / 01. 08. 2007

moc dekuji Tankredovi za odpovedi na me otazky zas jsem o neco chytrejsi a na ten odkaz urcite kouknu.

ksweet 15.24:06 / 31. 07. 2007

Ahojky všem, chtěla bych vám moc a moc poděkovat za opravdu bezkonkurenční představení, bylo to poprvé, co jsem u nějakého představení cítila v jednu chvíli mrazení v zádech a zároveň teplo u srdíčka..:-)) V Českém Krumlově to bylo zkrátka moc hezký. Dokonce jsme se hned na začátku programu s kamarády vsadili, kdo vyhraje a získá princeznu, vyhrála jsemB-D

drak 13.31:34 / 31. 07. 2007

Ještě jsem se chtěla zeptat, jaký rytířský jméno má Olda? :-D

drak 13.17:49 / 31. 07. 2007

Téda, docela ste se rozepsal, za zodpovězené díky! Je jasný, že nemáte tolik času, to určitě všichni chápeme! Držim palce! ;-)

Tankred 10.02:00 / 31. 07. 2007

Všem: nejdříve se musím omluvit za to, že neodpovídáme tak rychle, jak by se asi slušelo, ale jistě pochopíte, že pod stanem nebo v karavanu, kde teď jsme, internet moc nesledujeme. Určitě ne každý den. Promiňte, budeme se všichni snažit alespoň jednou týdně na vaše otázky odpovědět.

A nyní k jednotlivým dotazům: Dovolím si nesouhlasit se sirem Edmudem, že nebyly ženské bojovnice. Dávám zde link, který myslím nikdo soudný nezpochybní. magisterium.cz link Napsal p. Peter Koza, autorita tak nezpochybnitelná, že nevím o nikom, kdo by oponoval. K tomu bych ještě doprovodil, že mám iluminaci z British Library, kde je zobrazen ženský tjost, ovšem beze vší zbroje vyjma štítu a dřevce! Tudíž je otázka, nakolik to mohla být jen kratochvíle k zabavení diváků, předváděné jen jako ukázka. To už asi v případě této iluminace nezjistíme. To znamená, že B je správně a jde o to, že nemáme koně a vše, co k tomu patří, navíc. O něčem přemýšlím, vše záleží na penězích, tak se nechme společně překvapit příští rok. Dámské sedlo v době gotiky ještě nebylo, obecně se zachovalo málo gotických sedel a žádné není ženské a to ani na iluminacích. Ženy jezdily v normálních sedlech a je to i vidět na mnoha iluminacích. Nebylo jich samozřejmě tolik jako mužů, ale byly. Třeba Eleanor Akvitánská, matka Richarda Lví srdce, královna Anglie, byla známa svým nezkrotným temperamentem, ta na koni jezdila a s muži v tomto dokázala držet krok. A již zmíněnou Jane d´Arc nevyjímaje. Sedlo na stranu je "vynález" doby baroka, možná pozdní renesance. A zároveň je správně i C. Princeznu bojovnici má sk. Traken.

Svou dceru si beru opravdu nerad, to mi věřte. Mnohem snadněji by se mi tyto scény hrály s jakoukoli jinou, pohlednou, dobře artikulující a aspoň trochu herecky vystupující a princeznovsky přesvědčivou dívkou. Leč taková není a dokud nebude, budeme tyto scény hrát rodinně. Myslím si ale, že to, že princezna je ve skutečnosti mojí dcerou, poznají naši diváci až při představování.

Tjost je dřevcový souboj přes šraňk. Pokud chybí šraňk, je to útok na kopí a tudíž ranná forma turnajů na koních, kdy vlastně šlo o bitvu před diváky, kdy se turnaj odehrával velmi dlouho, na velké ploše a nezřídka při něm zúčastnění umírali. Omlouvám se za stručnost.

Kostýmy jsme si do letošního roku dělali vlastními silami, letos jsem je objednal u profi švadleny, už jsem nemohl dále zatěžovat mou dobrou ženu. Plechařinu a zbraně objednáváme také. Kroužky si děláme sami, kůži, vyjma bot, také. Co jde, děláme vlastními silami, přesto vystrojit jednoho jezdce a koně stojí od 50 do 70 tis. Plus kůň a vše, co potřebuje ke svému spokojenému životu. Další rekvizity, které u nás vidíte, nepočítám.

S použitím heraldických znaků jsme problém neměli. Snažili jsme se o to, abychom nepoužili erb žijícího rodu a když, tak jsme změnili tinktury a kovy. Zatím nám nikdo nic nevytknul.

Dříve jsme se změnou role, alternace, měnili i kostým v bláhové představě, že kostým je to, co divák vnímá jako markantu. Opak je pravdou a od jisté doby, pokud např. Edmund hraje mou roli, hraje ve svém "supím" kostýmu a pod svým jménem. To samé se týká i ostatních a ty hlavní kostýmy jsou zadané a jasné. jasno však není u geparda a nyní i u mušlí. Myslel jsem, že mušle jsou zadané stejně, jako ostatní, ale "majitel" k nám chodí jako do houslí, tak čekají na člověka, který se jim bude dostatečně věnovat.

Tak jsem snad zodpověděl všechny otázky, nenasekal moc pravopisných chyb a zase někdy příště. Těším se. Vy ale mějte strpení a pochopení.

Madlenka 20.13:44 / 30. 07. 2007

Maguovi: Teda, ty mi ale lichotis! :-] Nejdriv pubertacka, pak holcicka :o))) To jsem uz hooodne let neslysela :-D) Pokud tak ctu udaje o rytirich, vekem by mi odpovidal tak Tankred (promin, Tankrede, nic proti nam, drive narozenym).
Edmundovi: Diky za odpoved, konecne jsem se dockala odpovedi ;-)

Sněženka 19.30:50 / 30. 07. 2007

Madlence: máš pravdu, dívka na koni ba byla jistě krásná.
Představuji si ji tak trochu jako Arwen, s tím zasněným výrazem ve tváři. Ale myslím že tady jse spíš o ty souboje;-)
Jinak rozumím dívkám které mají zájem stát se členkami
Honoris. Já bych si také moc přála patřit k jedné nejmenované skupině, ale neumím to s mušketou, nebo jak se té hlučné střílecí věci říká:-? Dokonce jsem uvažovala že bych si udělala potřebné doklady a tak. Ale dojíždět na zkoušky z Jižních čech až na Moravu....No nevím jak bych to zvládala. Tady vidíte jak člověka dokáže pobláznit jediný muž=-{}

wraiths 19.00:43 / 30. 07. 2007

Magua: co je to "tjost"? a proc se teda na to neptas.

of topic:jinak je pravda ze v dejinach nebylo moc "zen bijcu". ale kdyz uz ta zminena doba 13., 14. stol. a Francie, tak rekneme Johanka z Arku(sice uz je to asi rok 1430) tak ta by tam urcite zapadla.;-).
jinak kolik stoji asi takova vybava rytire? zajima mne hlavne co je k tomu potreba( dratené kosile, narameniky,chranice holeni atd.) a kde shanite kostymy ? nebo vam je sije nejaka sikovna manzelka? a zdali jste nemeli nejake problemy s pouzitim heraldickych znaku, prece jen by se nejaky slechtic mohl ohradit proti puzivani jeho erbu. diky za odpoved.

Magua 18.35:02 / 30. 07. 2007

Dobrá už se pakuju+-) Já jen že sem se chtěl dozvědět
něco víc o tjostu a tak a místo toho tady najdu
holčičky s podivnýma nápadama. Tedy podivnýma pro nás dospělý. Tak se omlouvám všem a všemu. Navrhuju zakopat
válečnou sekeru, O.K.?8-.

Sněženka 18.31:07 / 30. 07. 2007

Honoris: byla jsem se na vás podívat v sobotu (dáma v černém z první řady) a zase dobrý. Jen tak dál.
Pane Tankrede/Trunečku Vy si chcete brát svou vlastní dceru8-o ? I když čemu se vlastně divým....

Madlenka 17.08:50 / 30. 07. 2007

Vzdyt by se zena nemusela ucastnit aktivne klani. Kdyby "Dama, o jejiz prizen se turnaj porada" prijela na kolbiste na koni (nebo byla privedena, jak bylo v te dobe snad zvykem), jiste by to nebylo na skodu. Ja vim, ja vim, jen kvuli tomu zajistit ucast dalsiho kone, vystroj vhodnou pro damsky posez... No, jo, no, jo :-(

julka14let 11.29:21 / 30. 07. 2007

hrozně moc ráda bych hrála v honoris,ale bydlím v plzen´ském kraji-ale pokud by to šlo prosím,aby TANKRED odepsal.

ps.byla bych moc ráda

Darkstorn 09.24:01 / 30. 07. 2007

Hlavní důvod toho, proč se u nás neprohání dlouhovlasé princezny v turnaji na koních je ve skutečnosti trochu jiný. Snažíme se, pokud je to jen možné, přiblížit divákům podobu středověkých rytířských turnajů z doby 13. až 14. století, kde - věřte tomu nebo ne - se ženy "amazonky" skutečně nevyskytovaly. Můžete sice namítnout, že stejně hrajeme pohádkový příběh, ale tento příběh je nutný z důvodu sledovatelnosti turnaje i pro děti a lid nenadšený historií.
Doufám, že mé tvrzení není příliš troufalé a za všechno zklamání jím způsobené se předem omlouvám.

Edmund de Valiere

wraiths 08.20:22 / 30. 07. 2007

Magua: to je dobře ,že jsi se omluvil! za tohle se jinak trestá plochou stranou meče:-[[ ......;-) . buď rád, že nemám tvrdou letoru( pro nezasvědcené je to ten klacek co s ním "natřel" Pán Brtník lakomého Jouzu v filmu Kopretina pro zámeckou paní:-)) )
btw: je to pana mého srdce jenž dlí na mé tvrzi.
A potom,mi nějak uniká smysl sarkasmu? rád bych zvěděl vysvětlení.
K otázce proč nejzdí na koních při vystoupení také ženy, je asi jednoduchá odpověd, to už má Traken,že... nemýlímli se pánové rytíři ?Či je v tom něco jiného?

Drak 17.53:59 / 29. 07. 2007

I já se stavila v Krumlově a nemám slov! Moc jste se mi všichni líbili a musim se přiznat, že máte novýho fandu ;-) ať se vám daří!!!

Madlenka 11.53:02 / 29. 07. 2007

Magua: Taky jsem si myslela, ze jsi devce. Nejak mi to, cos´ napsal, ke klukovi nesedelo. Vubec jsi me neurazil, spis prekvapil svou reakci. Svou otazku jsem opravdu polozila jen ze zvedavosti, proc jezdi jen rytiri, ale odpoved se asi uz nedozvim :-(
maki: Dik za zastani :-)

Madlenka 11.48:25 / 29. 07. 2007

Magua: Taky jsem si myslela, ze jsi devce. Nejak mi to, cos´ napsal, ke klukovi nesedelo. Vubec jsi me neurazil, spis prekvapil svou reakci. Svou otazku jsem opravdu polozila jen ze zvedavosti, proc jezdi jen rytiri, ale odpoved se asi uz nedozvim :-(
maki: Dik za zastani :-)

Magua 10.30:16 / 29. 07. 2007

Maki: To nic, běžná chybka:-]

maki 18.23:42 / 28. 07. 2007

Maguovi:ehh sry já nevěděla že si kluk;-D

Magua 17.46:35 / 28. 07. 2007

Madlence: Promiň jestli jsem Tě urazil. ;-]

Magua 17.45:34 / 28. 07. 2007

Maki: Já sú kluk:-S Jako ten Indián z Posledního Mohykána.
Ale neva. Jinak to nebylo naježení, jen sarkasmus>:-,

maki 17.36:52 / 28. 07. 2007

Magui:nemuselas na ni bejt hned tak naježená pochybuju že ty bys v ty roli nechtěla byt(myslim s rytiřama v sedle)

Celkem: 3312  
<< 73 | 74 | 75 | 76 | 77 >>

Vědění je hrdé, že zná tolik, moudrost je skromná, že nezná víc.
-- Cowper
Hidden download of images (pre-loading): hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg hiddenImg
Skupina Honoris ukončila ke dni 4. 3. 2011 svou činnost.